Резерфорд говорив, що всі науки можна поділити на дві категорії – на фізику та колекціонування марок.
Так, Айнштайн був правий! |
- Одна знайома попросила Альберта Айнштайна зателефонувати їй, але попередила, що її номер телефону дуже складно запам’ятати: 24361. — І що ж тут складного? — подивувався Айнштайн. — Дві дюжини й 19 у квадраті.
- Розмовляють дві білявки: — Свєтка, ти не знаєш: в цій довгій магнітній трубі мисливці зловили нарешті бізона? — По-перше, не в трубі, а в адронному колайдері, по-друге, не мисливці, а фізики, й по-третє, не бізона, а бозон Гіґса. — Ой, Свєтка, яка ти розумна! Ти бува не фарбована?
- — Що таке "штучний інтелект"? — Це білявка, пофарбована в брюнетку.
- Фізику, біологу й математику запропонували пояснити, як могло таке трапитися, що в порожній будинок увійшли двоє людей, а за декотрий час вийшли троє. Фізик: Це помилка спостереження, такого бути не може. Біолог: Це природний процес розмноження: у двох народився третій. Математик: Немає нічого простіше! Визначимо порожній будинок як будинок, в якому не більше однієї людини.
Чому декотрі собаки бігають за проїзними машинами й істерично гавкають? Московські вчені встановили, що це переселені душі колишніх гаїшників.
- Досвідчений науковець — новачку: — Якщо на графіку дані не відповідають початковій гіпотезі, то роби лінії грубіше.
- — Як по-науковому сказати "ніфіга"? — Вакуум.
- Два студенти перед сесією: — Що читаєш? — Квантову механіку. — А чого книга догори ногами? — А яка різниця…
Зустрічаються дві планети: — Як справи? — Та, не дуже. Здається, я десь розум підхопила. — Дрібниця. Я на це також колись перехворіла. Чотири, в гіршому разі, п’ять тисячоліть — і саме мине. Потемпературиш трохи, якщо ця зараза встигне до термоядерної реякції додуматися. А якщо лікувати й не запускати, то вже на стадії античности зазвичай
- Учора повторив дослід Ньютона з падінням яблука на голову. Замість яблук використовував солоні огірки, замість яблуні — балкон на п’ятому поверсі. Установлено, що думки, висловлені перехожими після удару солоним огірком по голові, цінності для науки не становлять.
- Побилися два математика. Кажуть, щось не поділили.
- Їдуть по Австралії біолог, фізик і математик. Бачуть: на вигоні пасеться чорна вівця. Біолог: – Погляньте, в Австралії мешкають чорні вівці. Фізик: – Ні, в Австралії мешкає як мінімум одна чорна вівця. Математик: – Ні, панове. В Австралії мешкає як мінімум одна вівця, і як мінімум із одного боку вона чорна.
- Відомий фізик П Еренфест навчив свого цейлонського попугая вимовляти наступне: «Aber, meine Herren, das ist keine Physik». Саме цього попугая він пропонував на посаду голови в дискусіях про нову квантову механіку в Геттінгені.
- Віршик (Поуп, Сквайр в перекладі Маршака). Был этот мир кромешной тьмой окутан;
Да будет свет! — и вот явился Ньютон.
Но сатана недолго ждал реванша —
Пришел Эйнштейн — и стало все, как раньше…
- Я немов страус ховаю голову в пісок теорії відносності, щоб не дивитись в очі гидким квантам (Альберт Айнштайн).
- Альберт Айнштайн полюбляв кінофільми за участю Чарлі Чапліна. Він відносився з величезною симпатією до героя, створеного актором. Одного разу він написав у листі Чапліну: « Ваш фільм «Золота лихоманка» зрозумілий всьому світові, і Ви безперечно станете відомою людиною. Айнштайн ». На це Чаплін відповів: « Я Вами захоплююсь ще більше. Вашу теорію відносності ніхто в світі не розуміє, а Ви все ж таки стали великою людиною.
Ваш Чаплін».
- Айнштайн був в гостях у своїх знайoмих. Почався дощ. Коли Айнштайн зібрався йти, йому запропонували взяти капелюха. - Навіщо? – сказав Айнштайн.- Я знав, що буде дощ, і саме тому не одів капелюха. Адже він сохне довше, ніж моє волосся. ЦЕ Ж ОЧЕВИДНО.
- Одного разу вночі в Б.Паскаля сильно розболівся зуб. Він, спробував всі можливі засоби, проте зуб продовжував боліти. Тоді Паскаль зайнявся дослідженням циклоїди, виявивши ряд нових властивостей, і на закінчення констатував, що зубний біль пройшов.
- Три стадії визнання наукової істини: перша - "це ж абсурд", друга - "в цьому щось є", третя - "це загальновідомо". (Ернест Резерфорд)
- На столі у Нернста стояла пробірка з органічною сполукою дифенилметан, температура плавлення якої 26˚С. Якщо об 11-й годині дня сполука танула, то Нернст з видихом говорив:
- Проти природи не попреш!І відміняв лекцію, а студенти йшли займатися греблею та плаванням.
- Лист в редакцію. Дорога редакціє! Формулювання закону Ома необхідно деталізувати наступним чином: «Якщо використати акуратно відібрані та бездоганно підготовлені вихідні матеріали, то при наявності неабияких навиків з них можна сконструювати електричне коло, для якого виміряні відношення струму до напруги дають значення, котре після введення відповідних поправок виявляється рівним постійній величині». Копенгаген А.М.Б. Розен
- Ньютон дуже не любив відволікатись, особливо по побутових дрібницях. Щоб випускати і впускати свою кішку, не підходячи до дверей, він прорізав у них спеціальний отвір. Коли в кішки зявились кошенята, то він зробив в дверях для кожної кішечки по додатковому меншому отвору.
- Американський фізик Роберт Міллікен був відомий своєю балакучістю. Кепкуючи над ним, його співробітники запропонували ввести нову одиницю – «кен» для вимірювання рівня балакучості. Тисячна частина цієї величини, тобто мілікен, повинна суттєво перевищувати балакучість середньо-статистичної людини.
- Одного разу, ввечері, Резерфорд зайшов в лабораторію. Хоча час був пізній, в лаборатарії, схилившись над приладами, працював один із його численних учнів.
- Що ви робите так пізно?-запитав Резерфорд.- Працюю,- почув він у відповідь.- А що ви робите вдень?- Працюю, звичайно,- відповів учень.- І вранці також ?- Так, професор, і вранці працюю,- підтвердив учень, розраховуючи на похвалу з вуст знаменитого вченого.Резерфорд, насупившись, роздратовано запитав:- Послухайте, а коли ж ви думаєте?